Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do danych teleadresowych

Ruciane-Nida

niedziela | 29 stycznia 2023

-4°C

Aktualności

 • 26 stycznia 2023

  31. Finał WOŚP

  31. Finał WOŚP zagra 29 stycznia 2023 roku pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!

  czytaj więcej
 • 25 stycznia 2023

  KOMUNIKAT POWIATOWGO INSPEKTORA NADZORU BUDOWLANEGO W PISZU

  Szanowni Państwo, sezon jesienno-zimowy, to okres występowania niekorzystnych warunków atmosferycznych, które mogą spowodować uszkodzenie obiektu budowlanego lub sprowadzić zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska.Przypominam, że w takiej sytuacji, zgodnie z art. 61 pkt 2 ustawy − Prawo budowlane, właściciele i zarządcy zobowiązani są do zapewnienia bezpiecznego użytkowania obiektu budowlanego.Nie wolno dopuszczać do przeciążenia konstrukcji budynku przez zalegający na dachu śnieg i należy zapewnić właściwe i odpowiednio częste odśnieżanie dachu oraz elementów elewacji budynku. Konieczne jest usuwanie sopli, brył, nawisów lodowych i śniegowych, które mogą zagrozić bezpieczeństwu osób znajdujących się na ciągach pieszych i jezdnych, przebiegających bezpośrednio przy budynku.Prace związane z usuwaniem śniegu z dachu mogą stwarzać ogromne zagrożenie dla osób je wykonujących a także dla samego budynku, dlatego muszą być prowadzone z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i przepisów BHP.Przypominam również o zagrożeniach związanych z eksploatacją instalacji grzewczych i obowiązku przeprowadzania kontroli stanu technicznego przewodów kominowych: dymowych, spalinowych i wentylacyjnych.Aby uniknąć potencjalnych zagrożeń, zwracam się do wszystkich zobowiązanych o bezzwłoczne spełnianie obowiązków wynikających z przepisów prawa. Powiatowy InspektorNadzoru Budowlanego w Piszu/-/Artur Brózio

  czytaj więcej
 • 19 stycznia 2023

  Dyżur konsultanta Mobilnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich

  Szanowni Państwo, uprzejmie zawiadamiamy, że 7 lutego 2023 r. w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy w Rucianem-Nidzie odbędzie się dyżur konsultanta Mobilnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem informacji na temat wsparcia unijnego zapraszamy w godzinach 09:00–14:00. Urząd Miasta i Gminy Ruciane - Nida Aleja Wczasów 412-220 Ruciane - Nida Sala nr 4 Dodatkowe informacje można uzyskać w Głównym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich w Olsztynie przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego telefon: 89 512 54 89.  Serdecznie zapraszamy „Projekt współfinansowany z Funduszu Spójności Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020”

  czytaj więcej
 • 16 stycznia 2023

  Informacja mLegitymacja emeryta-rencisty

  Od stycznia 2023 r. każdy emeryt i rencista będzie mógł korzystać z elektronicznej wersji swojej legitymacji. Będzie ona dostępna w telefonie dzięki bezpłatnej aplikacji mObywatel. ZUS wystawi mLegitymację wszystkim emerytom i rencistom automatycznie. Nie trzeba się obawiać tej zmiany – wyjaśniamy, na czym ona polega. W nowym roku wszyscy emeryci i renciści automatycznie uzyskają mLegitymację. Nie wymaga to od nich składania żadnego wniosku ani wizyty w ZUS. Osobom, które nabędą uprawnienia do emerytury lub renty od stycznia 2023 r., ZUS wyda legitymacje w formie elektronicznej. Emeryci lub renciści, którzy zechcą dodatkowo otrzymać tradycyjną legitymację w formie karty plastikowej, będą mieli taką możliwość. Wystarczy, że złożą odpowiedni wniosek do ZUShttps://www.zus.pl/wzory-formularzy/emerytury-renty/dodatki-i-legitymacje/-/asset_publisher/Jz3omYx85CbK/content/wniosek-erlWięcej informacji na stronie internetowej ZUS:https://www.zus.pl/swiadczenia/emerytury/mlegitymacja.

  czytaj więcej

wydarzenia

galeria