Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do danych teleadresowych

Ruciane-Nida

piątek | 01 lipca 2022

34°C

Aktualności

 • 1 lipca 2022

  Przedłużenie obowiązywania stopni alarmowych BRAVO oraz CHARLIE-CRP – do 31 lipca

  Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenia przedłużające, do 31 lipca 2022 r. do godz. 23:59, obowiązywanie trzeciego stopnia alarmowego CRP (CHARLIE–CRP) (Zarządzenie prezesa Rady Ministrów nr 192 w sprawie wprowadzenia stopnia alarmowego CRP ) oraz drugiego stopnia alarmowego BRAVO (Zarządzenie prezesa Rady Ministrów nr 193 w sprawie wprowadzenia stopnia alarmowego). Stopnie alarmowe są przede wszystkim sygnałem dla służb, żeby były gotowe do działania. Stopnie alarmowe CRP dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni. CHARLIE–CRP jest trzecim z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Jest wprowadzany w przypadku wystąpienia zdarzenia potwierdzającego prawdopodobny cel ataku o charakterze terrorystycznym w cyberprzestrzeni albo uzyskania wiarygodnych informacji o planowanym zdarzeniu. Stopień alarmowy BRAVO (drugi w czterostopniowej skali) wprowadza się w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym. Oznacza to, że służby mają informację o potencjalnym zagrożeniu, a w związku z tym administracja publiczna jest zobowiązana do zachowania szczególnej czujności.

  czytaj więcej
 • 30 czerwca 2022

  Nieodpłatne wakacyjne spotkania relaksujące

  Fundacja "Siła Michała" zaprasza mieszkańców i gości na nieodpłatne wakacyjne spotkania relaksujące z jogą, ziołami, drzewoterapią i muzyką. Projekt realizowany jest w ramach grantu LGD "Mazurskie Morze" dofinansowanego ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Więcej szczegółów w załączonej ulotce. Pierwsze spotkanie już 9 lipca o 10.30 w Orzyszu. Czekamy na Was z dobrą energią. Do zobaczenia. Kontakt: Grażyna Leszczyńska, tel. 531537227.

  czytaj więcej
 • 29 czerwca 2022

  Ogłoszenie o zamiarze bezpośredniego zawarcia umowy na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego.

  Ogłoszenie o zamiarze bezpośredniego zawarcia umowy na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego Podstawa Prawna Art. 23 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia  16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym(t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1343). Nazwa i adres organizatora Gmina Ruciane- Nida Adres: Al. Wczasów 4, 12-220 Ruciane Nida Przewidywany tryb udzielenia zamówienia Na podstawie art. 22 ust. 1 pkt 1 w związku z art. 19 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1343) organizator dokona wyboru operatora poprzez bezpośrednie zawarcie umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego. Rodzaj transportu oraz linii komunikacyjnych, na których będą wykonywane przewozy Transport drogowy w zakresie przewozów autobusowych w publicznym transporcie zbiorowym na sieci komunikacyjnej obejmującej obszar Gminy Ruciane- Nida oraz gmin sąsiednich, które z Gminą Ruciane- Nida zawarły bądź zawrą porozumienia międzygminne. Przewidywana data bezpośredniego zawarcia umowy: 1 lipca 2023 r. Przewidywany czas trwania umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego: od 1 lipca 2023 r. do 30 czerwca 2033 r. Zmiana treści informacji Na podstawie art. 23 ust. 5 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1343) zastrzega się możliwość zmiany powyższych informacji. Miejsce zamieszczenia niniejszego ogłoszenia: - Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej; - Biuletyn Informacji Publicznej Gminy; - tablica informacyjna w budynku Urzędu Gminy; - strona internetowa organizatora;

  czytaj więcej
 • 23 czerwca 2022

  LIST DO ROLNIKÓW, RODZICÓW I OPIEKUNÓW DZIECI MIESZKAJĄCYCH W GOSPODARSTWACH ROLNYCH

  Szanowni Państwo, Wielkimi krokami zbliżają się wakacje – czas intensywnej pracy dla rolników i ich rodzin. W okresie wakacyjnym rolnicy narażeni są jeszcze bardziej na niebezpieczeństwa podczas wykonywania swoich prac.  Dlatego też, w załączeniu jest List do Rolników, Rodziców i Opiekunów Dzieci mieszkających w gospodarstwach rolnych, wystosowany przez członków Komisji ds. BHP w Rolnictwie. List do Rolników, rodziców i Opiekunów Dzieci mieszkających w gospodarstwach rolnych.

  czytaj więcej

wydarzenia

Brak informacji do wyświetlenia

galeria