Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do danych teleadresowych

Ruciane-Nida

czwartek | 08 czerwca 2023

25°C

Aktualności

 • 6 czerwca 2023

  Spotkanie dla przedsiębiorców Mrągowo - 16.06

  Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wspólnie z urzędem miejskim w Mrągowie organizuje bezpłatne spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców pt.: "Inwestuj i rozwijaj się z funduszami europejskimi. Nowe programy i nowe możliwości dla przedsiębiorców". Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się, jak mogą skutecznie przy wsparciu Funduszy Europejskich rozwinąć swoją firmę. Doświadczeni praktycy opowiedzą o nowych programach FE 2021-2027 realizowanych przez PARP, przybliżą warunki i możliwości udziału w wybranych projektach i konkursach. Będą z nami również przedstawiciele Enterprise Europe Network (EEN). Zapraszamy do zapisów na wersję stacjonarną spotkania i do obejrzenia transmisji (bez zapisów). Inwestuj i rozwijaj się z funduszami europejskimi. Nowe programy i nowe możliwości dla przedsiębiorców - PARP - Centrum Rozwoju MŚP. Gdzie? Kiedy?                                                                                                                 Hotel Mrągowo przy ul. Giżyckiej 6 w Mrągowie 16.06.2023 16:30-19:15 Serdecznie zapraszamy! Link: https://www.parp.gov.pl/component/parpevents/?view...

  czytaj więcej
 • 1 czerwca 2023

  Przedłużenie stopni alarmowych BRAVO oraz CHARLIE-CRP

  Prezes Rady Ministrów na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 roku o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 2632) podpisał Zarządzenia:Ø  nr 172 z dnia 31 maja 2023 roku w sprawie wprowadzenia drugiego stopnia alarmowego (2. stopień BRAVO) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,Ø  nr 173 z dnia 31 maja 2023 roku w sprawie wprowadzenia trzeciego stopnia alarmowego CRP (3. stopień CHARLIE-CRP) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.Ø  nr 174 z dnia 31 maja 2023 roku w sprawie wprowadzenia drugiego stopnia alarmowego (2. stopień BRAVO) wobec polskiej infrastruktury energetycznej mieszczącej się poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej.Zarządzenia obowiązują od dnia 1 czerwca 2023 roku, od godz. 00:00, do dnia 31 sierpnia 2023 roku do godz. 23:59. Drugi stopień alarmowy BRAVO ma charakter prewencyjny i jest związany z aktualną dynamiczną sytuacją geopolityczną w regionie i w Ukrainie oraz wzmożonym ruchem na granicy.  Stopień BRAVO jest drugim w czterostopniowej skali stopni alarmowych i można go wprowadzić w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym, kiedy jednak konkretny cel ataku nie został zidentyfikowany. Stopień alarmowy CRP został wprowadzony w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni. Stopień CHARLIE–CRP dotyczy bezpieczeństwa cyberprzestrzeni i jest trzecim z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Stopień ten jest wprowadzany w przypadku wystąpienia zdarzenia potwierdzającego prawdopodobny cel ataku o charakterze terrorystycznym w cyberprzestrzeni albo uzyskania wiarygodnych informacji o planowanym zdarzeniu. Ten stopień alarmowy również obejmuje cały kraj. Nie lekceważ żadnej informacji o zagrożeniu! Natychmiast powiadom służby dzwoniąc na numer tel. 112.

  czytaj więcej
 • 25 maja 2023

  Informacja

  Informujemy, że na podstawie Zarządzenia Nr 3/2023 Dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej z dnia 17 kwietnia 2023 roku, w dniu 9 czerwca 2023 r. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rucianem-Nidzie będzie nieczynny.

  czytaj więcej
 • 19 maja 2023

  Konsultacje Lokalnej Strategii Rozwoju do 2029 r.

  Zostały zakończone prace nad projektem Lokalnej Strategii Rozwoju do roku 2029 oraz projektami procedur i kryteriów wyboru operacji. Są to bardzo ważne dla naszej społeczności lokalnej dokumenty w oparciu o które LGD "Mazurskie Morze" ubiegać się będzie o środki Unii Europejskiej na wdrażanie strategii w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej 2023-2027. W oparciu o uchwalone, po konsultacjach, dokumenty mieszkańcy będą mogli ubiegać się o dofinansowanie realizacji swoich pomysłów biznesowych, integracyjnych, inwestycyjnych. Każdy z Was może decydować o tym czy wskazane w projekcie strategii kierunki są właściwe i aktywnie włączyć się w podejmowanie decyzji. Zapraszamy do zapoznania się z projektami dokumentów, zgłaszania uwag i propozycji zmian. Można to zrobić na załączonym formularzu. Przyjęcie skonsultowanych dokumentów nastąpi na Walnym Zebraniu Członków 1 czerwca 2023 r. Projekt Lokalnej Strategii Rozwoju LGD "Mazurskie Morze" na lata 2021-2029 Kryteria wyboru operacji wraz z procedurą ustalania lub zmiany kryteriów dla wdrażania LSR na okres 2021-2029. Procedura oceny i wyboru operacji dla wdrażania LSR na okres 2021-2029 Regulamin Rady Decyzyjnej Lokalnej Grupy Działania „Mazurskie Morze” dla wdrażania LSR na okres 2021-2029 Formularz zgłaszania zmian w załączniku.  Wypełniony formularz prosimy przesłać drogą elektroniczną na adres e-mail: biuro@lgd.mazurskiemorze.pl  wpisując w tytule e-maila: „Zmiany do LSR”. Więcej informacji na stronie LGD Mazurskie Morze: http://www.lgd.mazurskiemorze.pl/

  czytaj więcej

wydarzenia

PIKNIK ,,Kręci mnie BEZPIECZEŃSTWO nad wodą”

PIKNIK ,,Kręci mnie BEZPIECZEŃSTWO nad...

PIKNIK ,,Kręci mnie BEZPIECZEŃSTWO nad wodą" 9 czerwca 2023 r.  godz. 12:00   PAN Dom Pracy Twórczej w Wierzbie  Policjanci oraz zaprzyjaźnione podmioty, przygotowali mnóstwo atrakcji dla małych i dużych  w ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”  i ,,Profilaktyka Smyka”. W programie: pokazy służb mundurowych, pokaz rzeźbienia piłą spalinową w drewnie oraz możliwość licytacji rzeźb, pokaz symulatora dachowania, punkt krwiodawstwa oraz rejestracja dawców szpiku, koncert szantowy oraz wiele innych atrakcji. W trakcie pikniku odbędzie się zbiórka charytatywna na zakup urządzenia AED, które będzie zamontowane na budynku Komisariatu Policji w Rucianem- Nidzie. Zapraszamy!

czytaj więcej
Wojnowski Festiwal Fotografii

Wojnowski Festiwal Fotografii

                                                                                                                           VII Wojnowski Festiwal Fotografii 10.06.2023 Wojnowski Festiwal Fotografii zapoczątkował po raz pierwszy w 2017 roku. Pomysł wywieszania prac na ulicy nawiązuje do francuskiego Festiwal Photo La Gacilly.  Ideą Wojnowskiego Festiwalu Fotografii jest prezentacja przekroju najlepszych prac fotoreporterów i fotografów szerokiej publiczności i udostępnianie ich wydrukowanych w dużym formacie na płotach w malowniczej miejscowości Wojnowo, gm. Ruciane - Nida. Prace można oglądać przez całe wakacje. Spotkania autorskie -  godz. 11.00 oraz 12.00 w kawiarni na terenie Klasztoru.  Oficjalne otwarcie Wojnowskiego Festiwalu Fotografii - godz. 16:00 przy sklepie "Magdalenka" w Wojnowie. Koncert - godz. 18:00 plac przy Klasztorze Staroobrzędowców w Wojnowie 

czytaj więcej
Otwarcie nowej, stałej wystawy w Muzeum K. I. Gałczyńskiego

Otwarcie nowej, stałej wystawy w...

 Serdecznie zapraszamy na świętowanie otwarcia nowej, stałej wystawy w Muzeum K. I. Gałczyńskiego w Praniu w najbliższą sobotę 10 czerwca o godz. 17.00 Wstęp wolny! 

czytaj więcej
Wojskowy Dzień Dziecka

Wojskowy Dzień Dziecka

                                                                                                                                  Wojskowy Dzień Dziecka  10.06.2023 r. - sobota godz. 12.00 -14.00 plac przy świetlicy wiejskiej w miejscowości Osiniak - Piotrowo W programie m.in.: pokonywanie toru przeszkód ze strzelaniem z repliki (ASG BERYC), elementy survivalu, pierwsza pomoc, ognisko i kiełbaski dla dzieci. Zapraszamy!  

czytaj więcej

galeria