W dniach 24 i 25 czerwca odbędzie się wielka zbiórka żywności i artykułów chemii gospodarczej. Wolontariusze ubrani w charakterystyczne pomarańczowe koszulki z logo Banku Żywności w Piszu będą zbierali dary na terenie wielkopowierzchniowych sklepów w Piszu, Kolnie, Orzyszu, Rucianem-Nidzie, Białej Piskiej i Ełku.  

Wolontariuszy Banku będzie można spotkać w sklepach następujących sieci: Lewiatan, Kaufland, POLOmarket, PRIM, Arhelan, Delikatesy Centrum, Jawa i Dino.

– Zbieramy żywność o długim terminie do spożycia, np. mąkę, cukier, olej, konserwy, słodycze, a także artykuły chemii gospodarczej, tj. proszki do prania i środki czystości. Zebrane dary trafią do magazynu Banku Żywności w Piszu, gdzie zostaną posegregowane, a następnie przekazane najbardziej potrzebującym osobom z naszego regionu. Zakładamy, że paczki z żywnością i chemią w ciągu dwóch tygodni trafią do odbiorców, czyli osób i rodzin, którym pomaga nasz Bank. Obecnie docieramy z pomocą do kilku tysięcy osób, głównie z regionu Mazur – mówi Dominika Kwiatkowska, koordynator wolontariatu w Banku Żywności w Piszu.

Zapraszamy mieszkańców Pisza, Kolna, Orzysza, Rucianego-Nidy, Białej Piskiej i Ełku do włączenia się w zbiórkę.