Przejdź do menu Przejdź do treści Przejdź do danych teleadresowych

Ruciane-Nida

czwartek | 09 maja 2024

15°C

Aktualności

  • 8 maja 2024

    Informacja

    Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Ruciane-Nida Informujemy, że od środy 15.04.2024 r. w Urzędzie Miasta i Gminy Ruciane-Nida czynny będzie punkt konsultacyjny programu dotacji "Czyste Powietrze".Doradztwo w zakresie Programu "Czyste powietrze" mieszkańcy będą mogli uzyskać w każdą środę, w godzinach od 8:00 do 14:00, w pokoju nr 17.Jeśli rozważacie Państwo skorzystanie z dotacji lub chcecie uzyskać pomoc w zaplanowaniu inwestycji, złożeniu wniosku, czy po prostu poddać konsultacji swoje możliwości w zakresie programu, zapraszamy serdecznie  do naszego punktu konsultacyjnego.  ECO4Planet Sp. z o.o. tworzy zespół specjalistów z pasją do ekologii i innowacji, działającym na rzecz poprawy jakości powietrza i ochrony środowiska naturalnego w całej Polsce. Nasza firma specjalizuje się w dostarczaniu ekologicznych rozwiązań, które redukują emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Kompleksowo wspieramy beneficjentów w zdiagnozowaniu poziomu wsparcia, przygotowaniu dokumentacji, złożeniu wniosku i realizacji inwestycji a także z jej rozliczeniem. Jak dotychczas zrealizowaliśmy blisko 5000 inwestycji na terenie całego kraju. (...)" Na konsultacje można się umówić telefonicznie dzwoniąc na nr tel. 784 340 280

    czytaj więcej
  • 5 marca 2024

    DRAGON-24 Komunikat Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie

    Zwracamy się z apelem do społeczeństwa – prosimy zachować spokój, manewry wojskowe pod kryptonimem Dragon-24 są to ćwiczenia. Żołnierze intensywnie szkolą się podnosząc swoje umiejętności, sprawdzając przygotowanie i gotowość do działania. Ćwiczenia mają na celu sprawdzanie procedur i potwierdzanie zdolności wojsk do realizacji przemieszczenia, osiągania gotowości w rejonie wskazanym do wykonywania zadań. Systematycznie sprawdzane oraz weryfikowane są procedury, między innymi dotyczące transportu i ruchu wojsk. Wzmożony ruch kolumn wojska, przemieszczających się po terenie całego kraju można zaobserwować od 12 lutego. Wojsko ćwiczy również w terenie przygodnym, dzięki czemu może szkolić się w warunkach, które dodają realizm szkolenia. Transport i ruch wojsk jest elementem znajdującym się we wszystkich rodzajach prowadzonych przez Siły Zbrojne działań. Posiadanie możliwości przemieszczania sił na duże odległości w celu podjęcia pełnego zakresu funkcji i zadań jest kluczowe dla zapewnienia efektywności przyszłych operacji narodowych i wielonarodowych. Zdolność do transportu i ruchu wojsk dotyczy całego zakresu zadań Sił Zbrojnych RP, w obecnym i przewidywanym środowisku bezpieczeństwa.  Od 12 lutego 2024 r., na drogach niemal całego kraju odbywa się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z wojskowymi ćwiczeniami pod kryptonimem Steadfast Defender-24 i Dragon-24. Zwracamy się do kierowców z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności. Nie należy wjeżdżać pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie. Za utrudnienia przepraszamy. Chrońmy także dane, zwłaszcza w obecnej sytuacji. Prosimy wszystkich aby nie publikować informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych, danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych, tablic rejestracyjnych, znaków rozpoznawczych i identyfikacyjnych. Bądźmy świadomi zagrożeń! Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności Polski. W I połowie 2024 r. NATO przeprowadza serię ćwiczeń pod wspólnym kryptonimem Steadfast Defender-24 (STDE-24). W ramach ćwiczeń STDE-24 Polska odgrywa rolę jednego z państw-gospodarzy i przyjmuje na swoim terytorium znaczną liczbę żołnierzy i sprzętu sojuszników. Kluczowym elementem STDE-24 jest polskie ćwiczenie narodowe z udziałem sił zbrojnych innych państw Dragon-24 (DR-24), które rozpoczęło się 26 lutego.STDE-24 i DR-24 są ćwiczeniami o charakterze defensywnym i nie są skierowane przeciwko jakiemukolwiek państwu. ZASTĘPCA KIEROWNIKA GRUPY OPERACYJNEJWarmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie

    czytaj więcej
  • 1 marca 2024

    Stopnie alarmowe – do 31 maja 2024 r.

    Prezes Rady Ministrów Donald Tusk podpisał zarządzenia wprowadzające stopnie alarmowe: 2. stopnia BRAVO i 2. stopnia BRAVO-CRP na terenie całego kraju oraz 2. stopnia BRAVO wobec polskiej infrastruktury energetycznej, mieszczącej się poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej. Premier Donald Tusk podpisał zarządzenia, które do 31 maja 2024 roku przedłużają obowiązywanie trzech stopni alarmowych – stopień alarmowy dotyczący zagrożeń w cyberprzestrzeni został obniżony do BRAVO-CRP (2. stopień zagrożenia). BRAVO-CRP (2. stopień zagrożenia) – obowiązuje na terytoriom całego kraju – zarządzenie nr 17 z 29 lutego 2024 r.; BRAVO (2. stopień zagrożenia) – obowiązuje na terytoriom całego kraju – zarządzenie nr 16 z 29 lutego 2024 r.; BRAVO (2. stopień zagrożenia)  wobec polskiej infrastruktury energetycznej mieszczącej się poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej – zarządzenie nr 18 z 29 lutego 2024 r.. Stopnie alarmowe są przede wszystkim sygnałem dla służb, żeby były gotowe do działania. Stopnie alarmowe CRP dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni. BRAVO-CRP jest drugim, z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Oznacza to, że administracja publiczna jest zobowiązana do prowadzenia wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. Stopień alarmowy BRAVO (drugi w czterostopniowej skali) wprowadza się w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym. Oznacza to, że służby mają informację o potencjalnym zagrożeniu, a w związku z tym administracja publiczna jest zobowiązana do zachowania szczególnej czujności.

    czytaj więcej

wydarzenia

Noc Muzeów 2024

Noc Muzeów 2024

Zapraszamy na NOC MUZEÓW 2024  18.05.2024 r. (sobota) godz. 18:00 Kościół ewangelicki w Wejsunach W programie wykład p. Piotra Szatkowskiego "Mazurzy sami o sobie". Po wykładzie zapraszamy do zwiedzania Muzeum Miniatur i Tradycji Ewangelickiej na emporach kościoła w Wejsunach. 

czytaj więcej
Wojnowski Festiwal Fotografii

Wojnowski Festiwal Fotografii

Otwarcie 8. edycji Wojnowskiego Festiwalu Fotografii odbędzie się dnia 1 czerwca 2024 r. o godz.16.00  przy sklepie w Wojnowie. Prace autorów i autorek będzie można oglądać przez całe wakacje, aż do końca września 2024 roku. Przestrzenią prezentacji zdjęć są płoty domów przyległych do głównej ulicy wsi Wojnowo. Zapraszamy!

czytaj więcej

galeria