p503.gif
Bezpłatne szkolenia w zakresie kompetencji cyfrowych w ramach projektu „Ja w internecie”
grafika

 BEZPŁATNE SZKOLENIA
W ZAKRESIE ROZWOJU KOMPETENCJI CYFROWYCH

 

Burmistrz Miasta i Gminy Ruciane-Nida zaprasza mieszkańców Gminy Ruciane-Nida na bezpłatne szkolenia w zakresie kompetencji cyfrowych w ramach projektu „Ja w internecie

Tematyka szkoleń:

·         Szkolenie Rodzic w Internecie - adresowane dla rodziców, którzy chcą chronić swoje dzieci przed realnymi zagrożeniami, które wiążą się z korzystaniem z internetu oraz nauczą się jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo w sieci i reagować na zagrożenia typu hate lub trolling. Rodzice i opiekunowie nauczą się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji dla rodzin takich, jak złożenie wniosku Rodzina 500+, uzyskanie Karty Dużej Rodziny, a także z usług związanych ze zdrowiem.

·         Szkolenie Mój biznes w sieci - przeznaczony jest przede wszystkim dla przygotowujących się do otwarcia własnego biznesu. Uczestnicy poznają dedykowane dla biznesu usługi e-administracji. Zawarte w module elementy szkoleniowe służyć mają ponadto podniesieniu kompetencji w zakresie korzystania z zasobów edukacyjnych dla przyszłych przedsiębiorców (np. Akademia PARP).

·         Szkolenie Moje finanse i transakcje w sieci - przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się załatwiać skutecznie sprawy biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem internetu. Po zakończeniu szkolenia każdy uczestnik będzie potrafił wykorzystując sieć zarządzać kontem bankowym, dokonywać płatności, realizować zakupy, rezerwować podróż, płacić podatki oraz nauczy się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji m.in. wnioskując o zaświadczenia, świadczenia czy też występując o dowód osobisty - wszystko w sposób elektroniczny, szybko i bezpiecznie.

·         Szkolenie Rolnik w sieci - przeznaczone jest dla rolników chcących nauczyć się m.in. wypełniać przez internet wnioski o dotacje na swoją działalność lub składać deklaracje podatkowe. Ponadto nauczą się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego, Geoportalu (geoportal.gov.pl), rozliczeń podatkowych online (e-płatności i e-deklaracje), usług online dla ubezpieczonych w KRUS (portal eKRUS.gov.pl), usług Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich (ksow.pl), ARiMR, ARR/ANR/ODR – docelowo KOWR oraz GIW/GIS/PIORIN/GIJHARS – docelowo PIBŻ.

·         Szkolenie Kultura w sieci - przeznaczony jest dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się gdzie w internecie szukać ciekawych i przydatnych zasobów szeroko pojętej kultury i zasobów edukacyjnych z legalnych źródeł oraz jak wykorzystywać je do nauki lub własnej twórczości. Poznają praktyczne podstawy prawa autorskiego, niezbędne do korzystania z kultury w sieci i zdobędą umiejętność wyszukiwania legalnych źródeł kultury, w tym korzystania z Bazy Legalnych Źródeł. Uczestnicy dowiedzą się jak odtworzyć historię własnej rodziny, miejscowości bazując na informacjach z sieci i jak stworzyć drzewo genealogiczne.

Terminy najbliższych szkoleń:

GRUDZIEŃ 2018 roku:

-        18 grudnia 2018 rokuMoje finanse w sieci - grupa 1, część 1, 6 godzin (szkolenie odbędzie się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Rucianem-Nidzie)

-        20 grudnia 2018 rokuKultura w sieci - grupa 1, część 1, 6 godzin (szkolenie odbędzie się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Rucianem-Nidzie)

-        28 grudnia 2018 roku - Moje finanse w sieci - grupa 1, część 2, 6 godzin (szkolenie odbędzie się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Rucianem-Nidzie)

-        29 grudnia 2018 roku - Kultura w sieci – grupa 1, część 2, 6 godzin (szkolenie odbędzie się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Rucianem-Nidzie)

STYCZEŃ 2019 roku

-        3 stycznia 2019 roku - Kultura w sieci - grupa 2, część 1, 6 godzin (szkolenie odbędzie się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Rucianem-Nidzie)

-        4 stycznia 2019 roku - Moje finanse w sieci - grupa 1, część 1, 6 godzin (szkolenie odbędzie się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Rucianem-Nidzie)

-        7 stycznia 2019 roku – Rodzic w internecie – grupa 1, część 1, 4 godziny (szkolenie odbędzie się w Szkole podstawowej nr 1 w Rucianem-Nidzie)

-        8 stycznia 2019 roku - Rodzic w internecie – grupa 2, część 1, 4 godziny (szkolenie odbędzie się w Szkole podstawowej nr 1 w Rucianem-Nidzie)

-        9 stycznia 2019 roku - Moje finanse w sieci - grupa 2, część 2, 6 godzin (szkolenie odbędzie się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Rucianem-Nidzie)

-        10 stycznia 2019 roku - Kultura w sieci - grupa 2, część 2, 6 godzin (szkolenie odbędzie się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Rucianem-Nidzie)

-        12 stycznia 2019 roku - Rodzic w internecie – grupa 3, część 1, 8 godziny (szkolenie odbędzie się w Szkole podstawowej nr 1 w Rucianem-Nidzie)

-        13 stycznia 2019 roku - Rodzic w internecie – grupa 4, część 1, 8 godziny (szkolenie odbędzie się w Szkole podstawowej nr 1 w Rucianem-Nidzie)

-        14 stycznia 2019 roku – Mój biznes w sieci – część 1, 6 godzin (szkolenie odbędzie się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Rucianem-Nidzie)

-        19 stycznia 2019 roku - Rodzic w internecie – grupa 1, część 2, 8 godziny (szkolenie odbędzie się w Szkole podstawowej nr 1 w Rucianem-Nidzie)

-        20 stycznia 2019 roku - Rodzic w internecie – grupa 2, część 2, 8 godziny (szkolenie odbędzie się w Szkole podstawowej nr 1 w Rucianem-Nidzie)

-        21 stycznia 2019 roku - Rodzic w internecie – grupa 3, część 2, 4 godziny (szkolenie odbędzie się w Szkole podstawowej nr 1 w Rucianem-Nidzie)

-        21 stycznia 2019 roku - Rodzic w internecie – grupa 5, część 1, 4 godziny (szkolenie odbędzie się w Szkole podstawowej nr 1 w Rucianem-Nidzie)

-        22 stycznia 2019 roku - Rodzic w internecie – grupa 4, część 2, 4 godziny (szkolenie odbędzie się w Szkole podstawowej nr 1 w Rucianem-Nidzie)

-        24 stycznia 2019 roku - Mój biznes w sieci – część 2, 6 godzin (szkolenie odbędzie się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Rucianem-Nidzie)

Kolejne terminy szkoleń będą uzupełniane na bieżąco

Zasady udziału w szkoleniu:

·         Szkolenia są całkowicie bezpłatne i adresowane do mieszkańców Gminy Ruciane-Nida, którzy ukończyli 25 rok życia.

·         Jedna osoba może wziąć udział tylko w jednym 12-godzinnym szkoleniu, które składa się z 2 części.

·         Aby zapisać się na szkolenie należy zgłosić się do jednego z trzech punktów rekrutacji:

-       Szkoła Podstawowa nr 1 w Rucianem-Nidzie,

-       Miejsko-Gminna Biblioteka Publicznej w Rucianem-Nidzie,

-       UMiG Ruciane-Nida (pokój nr 8).

 

Projekt współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa

 

 

Agnieszka Olszak | 641 | 0
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
p280.gif
kalendarz2015.jpg
rodzina_500.jpg
z-zycia-szkol.jpg
CEIDG.jpeg
Szukaj w portalu
mobilis.jpg
Baza obiektów
Marzec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
baner-v2.jpg
SC224e_UG_R17120412460.jpg
big.jpg